Peggy

PEGGY

Náš život se psy začal jeden podvečer, když jsme si náhodou všimli inzerátu prodávajícího králičího jezevčíka bez PP, odběr asi za měsíc. Ten den jsme byli okamžitě rozhodnuti – ano, budeme mít fenečku králíčka jezevčíka. Ten měsíc čekání byl dlouhý. Konečně nastal den D a 22.7.1991 jsme si jeli - jak jinak než celá rodina – do Prahy pro malinkatou chlupatou hromádku ....


A pomalu jsme začali zjišťovat jaké plemeno jezevčík vlastně je ……………….. bylo to naše nejmilejší zlatíčko . Měla ráda naší „smečku“ stále pohromadě, na vycházkách v lese jí hrozně vadilo, že „chodíme roztroušeně“ a neustále nás naháněla „do stáda“ . Při vycházkách po sídlišti chodila s nechutí, ale jen co jsme vyšli na polní cestu :-).  Dokonce s námi absolvovala i 24 km túru na pramen Labe ( po kamenech samozřejmě v náručí ) A jak se pomalu blížilo její stáří, tak jsme věděli, že náš život bude spojen vždy se psy. A začali jsme se rozhlížet po nějakém pejsku, pardon fence, s PP. Chtěli jsme zkusit nějakou výstavu a zkoušku . Ale to už je jiné povídání – DINGERY ………….

Když se vrátím zpátky k naší Peggy, tak nemohla "rozdýchat" naší mladou Dingynu a trvalo to dlouhých 14 dní než jí vzala na milost . A najednou se stala změna, Peggy omládla - ne že doslova dováděla se štěňátkem, to ne  - stala se z nich prima dvojka.

 

Dožila se i Dingyních  tří štěňátek  "Áček", ukázala se jako správná "teta", poté v roce 2003 pomohla odchovat i "Béčka" :-)

 

Peggynka nám umřela nečekaně ( ačkoliv dva roky předtím měla problémy se zády a plotýnkami ) 27.12. 2003 - ráno se již neprobudila ..... naučila nás i děti žít v souladu se psy, byla prostě naše první ........

Tento článek je z Chovná stanice z Neratovické skalky
http://www.zneratovickeskalky.cz/