Menu
Bullet3 Domů
Bullet3 Novinky
Bullet3 Standard
Bullet3 Výklad výstavních titulů
Bullet3 Chovné feny
Bullet3 Chovní psi
Bullet3 Mladé feny
Bullet3 Mladý pes
Bullet3 Psi
Bullet3 Štěňátka
Bullet3 Pracovní úspěchy
Bullet3 Odchovy
Bullet3 Vzpomínáme
Bullet3 Fotogalerie
Bullet3 Pejskoviny
Bullet3 Odkazy
Bullet3 Akce
Bullet3 Kontakt
Bullet3 Statistiky

Kalendář
Listopad 2023
N P Ú S Č P S

Návštěvníci
36 nepřihlášení
0 přihlášených .

Zde se můžete přihlásit nebo zaregistrovat!.

POBYTOVÝ TÁBOR JEZEVČÍKŮ 2013
Odesilatel admin na Pátek, Červenec 12, 2013 - 10:10 AM

Novinky

spojený s výcvikem psů ( i jejich vůdců )

Letošní odjezd na naši každoroční dovolenou byl trochu náročný, ale nakonec vše dobře dopadlo. Milana jsem ve čtvrtek vyzvedla v nemocnici, v pátek zabalila a v sobotu ráno jsme již směřovali do Kdyně, kam jsme si jeli užít skvělých 9 dní ………….
 
Hned první den jsme byli pozváni do Chocomyšle, do myslivecké chaty, kde členové místního mysliveckého sdružení pořádali zábavný večer. Zároveň to byl i seznamovací večírek s lidmi, kteří jeli na tábor poprvé.
 
A hned od příštího rána začal výcvik psů. Milan dělal tak trochu regulovčíka na lesní křižovatce ( měl nohu šetřit a jen lehce zatěžovat  ), měl na starosti naše „obědovečeře“ ( mimochodem skvělé ), já běhala se psy po lese.
Na táboře byl i náš Harry z Neratovické skalky s paničkami ( Milan ještě jednou děkuje za vynikající buchtu )
 
Zajeli jsme se podívat do Chuděnic – nachází se tam národní přírodní památka Americká zahrada – arboretum zaměřené na dřeviny Severní Ameriky s cennou Černínovou douglaskou ( je to vzácný strom, více než stošedesátiletá douglaska tisolistá (Pseudotsuga menziesii) patří mezi nejstarší stromy svého druhu v Evropě. V Chudenicích byla vysazena v roce 1842, když byla jako tříletá dovezena z Flottbecku u Hamburku. Velmi pravděpodobně šlo o první výsadbu v Česku i ve střední Evropě. Douglaska je pojmenována po Janu R. Černínovi, zakladateli zdejšího arboreta. Mohutný strom zavětvený až k zemi má hluboce rozpukanou kůru. Podle nejnovějšího měření z roku 2010 strom dosahuje výšky 34,8 m, obvod kmene měřený ve výšce 1,3 m nad zemí byl 572 cm a obvod koruny stromu 68 m.
 

 

 

Poslední dva dny se konaly zkoušky psů a ............................... a byl konec dovolené. A na závěr opět velké díky Daně Hájkové za pořádání tohoto tábora a nesmím zapomenout na všechny výcvikáře............. DÍKY !

Více foto na http://majdanov.galerie.cz/6120983-tabor_2013#93996564 
a foto Táni ( za které jí děkuji ) na http://tanahovorkova.rajce.idnes.cz/tabor_Kdyne_2013