Menu
Bullet3 Domů
Bullet3 Novinky
Bullet3 Standard
Bullet3 Výklad výstavních titulů
Bullet3 Chovné feny
Bullet3 Chovní psi
Bullet3 Mladé feny
Bullet3 Mladý pes
Bullet3 Psi
Bullet3 Štěňátka
Bullet3 Pracovní úspěchy
Bullet3 Odchovy
Bullet3 Vzpomínáme
Bullet3 Fotogalerie
Bullet3 Pejskoviny
Bullet3 Odkazy
Bullet3 Akce
Bullet3 Kontakt
Bullet3 Statistiky

Kalendář
Červenec 2024
N P Ú S Č P S

Návštěvníci
46 nepřihlášení
0 přihlášených .

Zde se můžete přihlásit nebo zaregistrovat!.

Iff a Iris Fleur v novém domově :-)
Odesilatel admin na Neděle, Březen 22, 2015 - 07:14 PM

Novinky

V pátek 20.3.2015 .....

Aktualizace 4.4.2015  Zpravodajství č.1 - 11.   +   nové fotografie

..... odjeli fenečka Iris Fleur a pejsek Iff do nového domova. Přejeme paníčkům, starší fence Sissi, které budou také dělat společnost ( zatím je Sissi v opozici :-) ) a našim štěníkům hodně krásných a spokojených chvil :-)

  

 

Zpravodajství č.1:
Dorazili jsme v pořádku, cestou usnuli, pak se probudili a pak znovu usnuli. Praha byla trochu víc ucpaná, ale přijeli jsme akorát. Měli jsme štěstí, celá ulice byla venku, tak jsem všem představila naše přírůstky. Bylo tu asi sedm dětí, pět dospělých. Poslední přijela dcera, která nic netušíc slyšela výtku od setřenice “no někdo má tři děti, někdo tři psy” …TICHO a pak no MAMI! DOUFÁM, ŽE TO VÍ TÁTA. Jo ví a babička taky. TAK JO. JÉ TY JSOU KRÁSNÍ ….A už je muchlovala :))). Všem se moc líbili, hlavně dětem. Na zahradě hned čuchali, Iriska si hrála s listím a Iffík se chtěl kamarádit se Sissi. Ta je zatím v opozici. Na psím kanapi leží štěnící, oddychují a pak usnou. Jsou tak hodní…. . Všichni sedíme okolo pelíšku a povídáme. Pejsci spí a spí, dvě neviňátka. V půl deváte se probouzí Iffík, tak ho vezmu ven, šikula hned udělal loužičku. Pak se probírá Iriska, beru ji ven. Skvěle, loužička, pochvala. Mají hlad, dostanou masíčko. Iffík kňourá, hledá, jdeme ven. HURÁ, KOPEČEK! Pochvala. Iriska se jde taky ještě proběhnou, Sissi chodí okolo a pozoruje. Hrátky se rozjely ve třičtvrtě na devět. Míček, pískátko, hlavní role dva malí rošťáci. Pochování páníčka, a 21:20 zalezli na pelíšek a spí, zase dva andílci:))) 

Hodně pomohla deka, hračky, na pelíšku byli hned jako doma. Iffík prozkoumal co mohl, vlezl i Sissince do boudičky a vynesl hodně starý použitý cupanec, ten se mu moc líbil. Když se Iris zdržela chvíli déle venku, Iffík ji hned sháněl. 

Zpravodajství č.2:
Tak jsme si užili krásný den, poznávali jsme vesnické zvuky - cirkulárka, městský rozhlas, štěpkovač, auta.
Běhali jsme na zahradě, slunili se, pak jsme byli navštívit babičku a po krátkém začuchání v lese jsme se vrátlili a zkoumali jsme naší ulici. A pak jsme lehli a spali a spali, prospali celé odpoledne. Akorát jsme se probouzeli na čůrání a žrádýlko. Iffíček ještě neudělal loužičku ani hovínko doma, všechno venku, Irriska ta je nevyzpytatelná, po spaní loužičku neudělá, někdy si to schová na doma… ale stejně je to úspěch! 
Sissi potvora jim zalehla pelíšek, když se šli vyvenčit, tak dostala vyhubováno. Má chvilky, kdy by se s nima chtěla proběhnout, pak se zarazí a nejde, chvílema je očuchá, ale myslím, že je to na dobré cestě. Ráno když kníkli, tak k nim běžela, mateřské pudy fungovaly.
Iffíkovi moc nejede rybička, radši masíčko, Iriska baští moc dobře. Teď už spí, čekám, že za hodinu a půl bude rodeo.
Vůbec nic jsem na zahradě neudělala, jen jsem pozorovala a pozorovala :)))

Zpravodajství č.3:
Dnes jsme běhali od brzkého rána, radostně jsme přivítali paničku, když slezla z postele :))) a aby si nemyslela, že budeme vzorní, udělali jsme hned loužičky na koberci. Naštěstí se zásobila sacími plínami :)) Proti včerejšku máme mnohem více energie - tak jsme hráli kopanou na zahradě, prošli jsme se k babičce a zpátky, běžíme za paničkou nebo za Sissi. Ta nás občas vychovává po svém a zavrčí. Dnes nám moc chutná, už asi víme, že tady budeme bydlet, tak se nestydíme. Taky rozšiřujeme okruh prozkoumávání na celý obývák a značkujeme hovínkama. Kuchyň s jídelnou, ta už je naše. Tam máme k dispozici ještě jednu zašívárnu, Iris se tam Iffíkovi schovává .Tak a teď odpočíváme na hlavním pelíšku a protože venku mrholí - tak to bude dneska asi spací den. Alespoň nabereme síly na další lumpárničky. Iffík občas koukne, jestli je nějaký dospělák na blízku a zase spokojeně pokračuje ve spaní. 

 Zpravodajství č.4:
 Šli jsme spát v 10, unavení, hráli jsme si s páníčkem a paničkou, Sissinka chodila okolo. Spali jsme celou noc, vůbec jsme nezlobili. Dnes jsme vstávali v 5:35.  Proběhli jsme se na zahradě,  vyčůrali, kopečky byly taky a hurá na žrádýlko. Chvilka hraní a zase jdeme ven na loužičky a kopečky. Venku je to paráda, hrajeme si na schovávanou pod borovicí, lískou a smrčkem. Snažíme se vyprovokovat Sissi ke hraní, zatím nás trpí, ale nevrčí. Jednou dokonce i popoběhla. Už víme kudy domů, když nás to venku přestává bavit. Stále se ještě pereme, Sissi nás pozoruje ze svého křesla (včera se otočila na druhou stranu). Myslíme, že přemýšlí o tom, zda si s námi má hrát nebo ne. Panička nás hubuje, že kousáme koberec, ale slovíčko FUJ funguje. Teď půjdeme pozdravit babičku a pak zalezeme do pelíšku.

 
Zpravodajství č.5:
Iffík a Iriska vzkazuji:
Zase jsme byli venku, rozšiřujeme teritorium metr za metrem, jsme k neutahání - ale moc nám pak chutná, protože jsme nestále v pohybu  
Sissi objevila díru po krtkovi a Iris dostala výchovnou lekci, že tam ji teda nepustí
Už jsme stačili ukousnout pupeny malé hortenzie, ochutnali jsme tymián, rozmarýn a levanduli, vylézající petrželku jsme zlikvidovali
malý doubek, který vyrostl ze semínka už není :)))
vilín voní a je výborný na zoubky, protože má větve nízko, tak na něj dobře můžeme
kůra a malé borové šišky - ty si nosíme případně na kousání i domů 
Panička dnes odpoledne musí nastudovat, co by mohlo být na zahradě jedovaté a dát to případně pryč - např. plazivý břečťan, aby nás nebolelo bříško!

Dnes bylo tak nádherně, škoda nebýt venku. A co teprve, když nás chvílema hlídá Sissinka - když jdeme ven, tak kontroluje, že jsme oba, když někdo přijde, lehne si k nám a dává najevo, že jsme její štěnící, prostě se pomalu rozvíjí její ochranitelská stránka povahy. A panička je moc moc ráda… Když nás však přestaly zajímat kostičky, jednu podruhé nám odnesla pod borovici a zbaštila je. Ale tam jsme nesměli, to bychom dostali výchovnou lekci. Odpoledne jsme se vytrousili pomalu na domácí pelíšek, už jsme byli unavení a chceme spát. Zítra nás čeká první výlet s paničkou mezi lidi, tak nám držte palečky, ať to zvládneme.

  

Zpravodajství č.6, 24.3.2015: 
Dnes jsme perfektně zvládli hodně cestování a protože jsme ještě moc malí na běhání, osvědčil se kočárek na přejezdy mezi firmami, pro které panička pracuje. A taky na nákupy (byli jsme moc hodní, tak jsme koupili i nové hračky a masíčko :)). Všem lidičkám jsme se moc líbili !!! Taky jsme očuchali travičku na různých místech a v kočárku se nám pak moc dobře spinkalo. Doma jsme si pak na zahrádce zařádili jak se patří. Sissinka nás kontroluje, vrtí ocáskem, ale zatím si s námi nehraje, dělá moc důležitou starší ségru. Jo a ještě na poslední fotce vidíte, že máme dvě mističky, to proto, že Iffík je strašně rychlý a ze společného talířku na Irisku toho moc nezůstávalo. On má přeci jenom tu tlamičku trochu větší a je hltavější.

 

Zpravodajství č.7, 25.3.2015:
máme zase sluníčkový den! Ráno byla sice rosa a malinko jinovatka, to jsme měli mokré i chloupečky na bříšku a špinavé pacičky od hlíny. Tak měla panička originální tapetu v kuchyni na dlažbě :)). Ale ona to naštěstí bere s humorem. Určitě vymyslí, jak nám co nejrychleji očistit packy, i když Iffík teda moc nerad...Učíme se chodit k babičce, běháme za nějakou chlupatou potvůrkou, něco mezi králíkem, veverkou, liškou a kunou. Ze všech zvířátek máme toto nejraději :)) Když se unavíme, jdeme si do pelíšku pospat a panička jde na dlouhou procházku se Sissi. Vrací se akorát, probouzíme se a dostaneme další papáníčko a mističky vybílíme dokonale. A zase na zahrádku, je tam čerstvá voňavá kůra, ta nám moc chutná:) Panička nás raději láká na pamlsky. Už vylézají kytičky, tak uvidíme, kolik jich necháme. Dnes nás zaujala lesní zahrádka za domem, tam jsou jen keříky a stromy, kapradí zatím ještě neleze. Obojky ani nevnímáme, ale asi nám je doma sundají, abychom se nezamotali do větviček a neublížili si. Nejradši se totiž honíme právě pod stromy a tady na zahrádce mají větve hooodně nízko :)). Dnes odpoledne se stala zvláštní věc, Sissinka si vlezla k nám do pelíšku a chvilku u nás zůstala! Další krůček k tomu, abychom byli kamarádi :)))

Zpravodajství č.8, 27.3.2015:
Už je to týden, co jsme přinesli do nového domova spoustu štěstíčka a radosti. Je nás všude plno a každou chvilku ukazujeme, jak jsme chytří (a vyčůraní :)) tvorečkové. Dokážeme být neuvěřitelně hodní v noci, kdy vůbec nekňouráme a bez debat zalehneme do pelíšku. Paničku budíme jenom na čůrání, protože jsme moc šikovní a loužičky se snažíme dělat jen venku na zahrádce. A nevadí nám ani když je mokro - to bylo moc zajímavé, když napršelo a všechno tak zvláštně vonělo :)). Na zahrádce jsme pořád, pokud to jenom trochu jde. A když nám počasí nepřeje, je v domečku také místa dost, ale tam nás panička musí trochu hubovat. Nesmíme kousat kabely a koberečky. Irisce se líbí kobereček pro kluky na hraní (závodní dráha s parkovištěm), to asi proto, že je tam také travička - jak jinak by přišla na to vytáhnout zrovna zelenou nitku? Hrajeme si se spoustou plyšových lesních zvířátek a také mezi sebou. Chvílemi se pereme navzájem až do zakňučení, že to bolí. Irisčina mordička dostává pěkně zabrat pod Iffíkovým stiskem. 

A když se honíme po domě, je to jako dusot celého stáda a ne osmi paciček. Sissinka se stále ještě úplně nezapojila do našich rošťáren, je to holt starší dáma. Ale ono to přijde. Zatím jsme jí zabrali alespoň boudičku :)

 

Zpravodajství č.9, 29.3.2015:
Než jsme se dnes rozkoukali, zalezlo sluníčko a přišlo počasí, že by psa nevyhnal. Vítr, zima, mrholení a pak déšť. Tak nám zbyla na probíhačku opět jen zahrádka. Ale nám to nevadí, před baráčkem pod stromy je sucho, jehličí krásně chřupe po tlapičkami a my máme radost, že nás panička nemůže najít. Jak jsme ještě malí, tak nám každý prostor připadá dostatečně velký. Akorát ta sbíhačka ze schodů nám namokla, to se nám nelíbilo. Ale stačilo ji otočit a bylo to zase v pořádku. Když se probudíme, pořádáme závody, kdo bude dřív venku. Panička zavelí "honem, jdeme ven", běží první, Sissi štěká a my je doháníme, co nám pacičky stačí. Odpoledne panička zmeškala naše probuzení a páníček je na nás moc pomalý, tak jsme se rozhodli, že jim to nedarujeme. Sissi si vyhlédla koberec na chodbě, Iffík předložku před boudou a zanechali jsme po sobě ne dvě loužičky, ale jezírka :)) A pak že panička neupotřebí ty savé plínky, co nakoupila, haf, haf :) Sissi nás vychovává, nelíbí se jí, že se pereme, myslí si, že si ubližujeme. Tak to Iffík schytal a dostal chudák výprask. A Sissi hubovanou od páníčka. Ale ona to nemyslí zle, chtěla Iris chránit, když kňučela. Už aby bylo lepší počasí abychom mohli jít na zkušenou do lesíčka, tam si to se Sissi pěkně vyštěkáme!   

 Zpravodajství č.10, 1.4.2015:
Vrátila se nám zima! V pondělí kroupy, déšť a sluníčko, v úterý mokrý sníh. To bylo ráno ! Panička nás vzala na chvilku ven, abychom se seznámili s tím bílým nadělením, co nás studilo na pacičkách. Sissinka sníh miluje a my jsme se také trochu proběhli, fotečky se nám ale nepovedly. Máme dilema - na loužičky a kopečky ven nebo doma v teplíčku? Pod jedlí a smrčky před domečekem je sice sucho, ale ta zima, brrrr. Tak je to tak půl na půl. Když vykoukne sluníčko, tak honem na zahrádku všechno zkontrolovat a zahrát si na honěnou. Panička se snaží začlenit do našich her Sissi, tak s námi hraje kopanou nebo honíme cosi dlouhé na vodítku a pískací míčky, to je úžasná hračka. Horší je návrat domů. Na chodbě na nás čeká něco velkého, tmavého, panička nás do toho zabalí a snaží se nás očistit, což se nám vůbec nelíbí. To bude asi to, čemu lidé říkají ručník. Tak ho pak popadneme a tlamičkami a zoubky mu ukážeme, kdo je tady pánem :) Rosteme jako z vody, protože krásně baštíme všechno, co dostaneme. Spíme o něco méně a hraní je velká zábava. Panička teď moc pracuje, tak ji musíme občas překvapit :). Jsme tiší jako myšky... občas najdeme neuklizený časopis, no ten už si nepřečtou! Co má v sobě asi ten plyšový pták, který má už dvě pořádné díry (pro každého jednu :))? Iriska nepohrdne rozcupovatt alespoň plínku. Konečně nám přišly copánky na kousání, to dokážeme být moc hodní, koukněte na fotečky!    

 

Zpravodajství č.11, 4.4.2015,Velikonoční Zpravodajství :
A je to tady! Konečně se zase objevilo sluníčko a vypadá to možná na hezký den. Venku je ranní jinovatka, ale nám to nevadí, hned běžíme pozdravit babičku v ulici a cesta vede po asfaltu. Zahřejeme se během za oranžovým válečkem na gumě cestou tam, zpátky už to jde samo. Dnes zkusíme delší procházku po lese, to bude zkouška nejen pro nás, ale i pro paničku :)). Sluníčko svítí a láká nás to zůstat na louce a proběhnout kančí stopy a rýpance. Ale ouha - ještě je mokro a terén je moc těžký na naše capání. 
Tak se přesouváme do lesíčka, a hned je vidět. že tam je to daleko lepší. Sissinka si poběží po svém a my za ní? Avšak tady to neznáme, tak se raději držíme u nohou paničky. Iriska hlasitě protestuje a přemlouvá paničku, že tedy to není pro ni běhat po lese, ať ji 
vezme na ruku. Hlavně nepodlehnout, honí se paničce hlavou a kňourání Irisky ignoruje. Sissi běží po známé trase, no tak to tedy zkusíme za ní. Skvěle! Za chvíli přicházíme na to, že je lepší běžet napřed a tak chytáme pachy a čmuchy, ťapkáme cestou 
necestou, blátem, vodou, jehličím a nakonec po trávě a kamení (podaří se nám zapadnout do bahna až po ramínka, hádejte kde?). Až dorazíme na Skalku ke srubu, kde je ohýnek, napijeme se, dostaneme odměnu a odpočineme si. Zvládneme to zpátky? To se uvidí, na konci cesty sem už i Iffík občas kníknul.
Jdeme zpět po stejné trase, schválně, jestli si vzpomeneme…  Panička si myslí, že Iriska bude první unavená, ale ta přišla na to, kudy cesta domů a běží se Sissi v první řadě, Iffík se jen diví. Na konci lesa nás panička strčí do tašky, abychom přešli kus po hlavní cestě do naší ulice. Už abychom uměli chodit na vodítku! Iffík zkontroluje, jestli jsme skutečně doma a stylem ťapka ťapku mine v klidu dojde domů. Kupodivu, Iriska vypadá, že by si ještě kilometřík dala. Zbaštíme (spíše zhltneme) zasloužené mleté hovězí masíčko, zalehneme na pelíšek a necháme si zdát pěkné sny ( už umíme i ňafat ze spaní :))! Zvládli jsme to! Hezké velikonoce přejí Sissi, Iffík a Iriska Fleur

Více foto na http://majdan.rajce.idnes.cz/Iff_Iris